Останнім часом сумна статистика ураження як дорослих, так і дітей електричним струмом поповнилась прикрими нещасними випадками зі смертельними наслідками. Упродовж жовтня 2017 року на обладнанні енергетичних компаній України загинуло 4 сторонні особи. Переважна

більшість нещасних випадків смертельного травмування сторонніх осіб на електрообладнанні енергетичних компаній пов’язана із самовільним проникненням у розподільчі пристрої трансформаторних підстанцій та доторканням до струмовідних частин електроустановок: хтось робить це з метою крадіжок електрообладнання, а хтось зі спробою зробити ефективне «селфі». А все - через недбалість людей і недостатність усвідомлення небезпеки від ураження електричним струмом. Електрична напруга невидима для зору та сприйняття людиною, а отже небезпека не усвідомлюється до моменту ураження.

В      нашій державі існують Правила охорони електричних мереж (далі – Правила),якими крім іншого,визначено умови запобігання нещасним випадкамвід впливу електричного струму. Правилами визначено охоронні зони електричних мереж, перебування в яких становить потенційну загрозу для життєдіяльності людини. Тобто,наближення на визначену відстань доенергетичних об’єктів, або проведення в цих зонах будь-яких робіт або заходів, небезпечно для життя:

Напруга

750 кВ

40 м

об’єктів електричних мереж.

З        метою уникнення ураження електричним струмом забороняється в охоронних зонах

повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або призвести до нещасних випадків.

Для запобігання нещасним випадкам дотримуйтесь таких правил:

•     Не заходьте  на територію і в приміщення
    • Не відкривайте двері огороджень електроустановок і не проникайте за огорожі і бар’єри.

• Не піднімайтесь на опори ліній електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів.
  • Не запускайте поряд з лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв, не кидайте на проводи будь-які сторонні предмети.
  • Не рибальте поблизу ліній електропередачі.
  • Не розпалюйте під лініями електропередачі вогнища, не складайте дрова, солому і інші легкозаймисті речі.
  • Не наближайтесь до обірваного проводу на відстань ближче ніж 8 метрів.
  • Не торкайтесь обірваних проводів.
  • Під час грози, якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте наближення до об’єктів електричних мереж.
  • Дотримуйтеся вимог попереджувальних знаків і плакатів, якими позначені місця небезпеки від ураження електричним струмом, заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

Не нехтуйте цими правилами! Прості речі рятують життя.

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх Закарпатців: якщо Ви стали свідком крадіжки електрообладнання, зливу оливи з трансформаторів, зняття дротів ліній електропередач, несанкціонованих робіт поблизу ліній електропередач, підіймання сторонніх осіб на опори ЛЕП, побачили відкриті двері електроустановок та проведення будь-яких робіт людьми, які не є працівниками ПрАТ «Закарпаттяобленерго» (це можна визначити по спецодягу зеленого кольору з написом на ньому ПАТ «Закарпаттяобленерго», а також за аналогічним написом на машині) повідомляйте на гарячу лінію

ПрАТ«Закарпаттяобленерго»: 0-800-501-620 (безкоштовно для стаціонарних і мобільних телефонів) з будь-якого регіону області.

Бажаємо вам лише гарних подій у житті!

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»