АБ «УКРГАЗБАНК» (далі – Банк), дотримуючись стратегії еко-банкінгу, завжди  брав активну участь в розробці та впровадженні для населення енергоефективних банківських програм. На початку 2 кварталу 2017 року Банк анонсував запуск нового унікального кредитного продукту «Еко-енергія» (далі – Продукт), який дає можливість домогосподарствам придбати та встановити «під ключ» сонячну енергетичну станцію або тепловий насос від акредитованих банком компаній шляхом оформлення кредиту до 1 млн.грн. терміном на 5 років з мінімальним власним внеском 15%.

Продукт викликав чималий інтерес у населення: на сьогоднішній день вже близько 30 домогосподарств скористались цією можливістю, встановивши джерела відновлювальної енергії у себе вдома; в роботі – ще близько 100 клієнтів, яким Банк планує видати кредити найближчими місяцями. Окрім того, що домогосподарство забезпечує себе електроенергією або теплом, населення України поступово робить себе енергетично незалежним від видобувних джерел енергії і тепла.

На сьогоднішній день Урядом впроваджена державна програма «теплих кредитів», що має надзвичайно позитивний відгук від населення, тому державна підтримка нових подібних програм, на кшталт стимулювання населення щодо переходу на джерела відновлювальної енергії, є вкрай необхідним.

З огляду на викладене та бюджетну децентралізацію Уряду, просимо розглянути можливість впровадження Програми підтримки населення на встановлення сонячних енергетичних  станцій, сонячних колекторів, теплових насосів за рахунок відповідних обласного, районних та місцевих бюджетів.