Проблема дитячого бездоглядності та соціального сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики.На сьогоднішній день існує багато форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Але є категорія дітей, які потрапляють в притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей та інші спеціалізовані заклади, оскільки вони вилучені із сім’ї, в якій порушуються їх права, без позбавлення батьківських прав.

Тому сьогодні в Україні запроваджують нову форму тимчасового влаштування дітей із тих сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях, — це виховання  дітей у патронатній сім’ї.

Патронат над дитиною – це  тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Термін перебування дитини у такій сім’ї становить від 3 до 6 місяців.

Патронатний вихователь — це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд та виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю.

Патронатним вихователем може бути громадянин України , який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Патронатним батькам виплачується грошова винагорода за надані послуги та два прожиткових мінімуми на дитину.

Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в рідній сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним.

За більш детальною інформацією щодо збору всіх необхідних документів та проходження навчання мешканцям Ужгородського району необхідно звертатись до Ужгородського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Ужгород, вул. Гойди, 8 тел. 61-62-04, +380661041707.