10 травня 2017 року в Середнянській дитячій школі мистецтв Ужгородського району відбувся дев’ятнадцятий обласний конкурс словацької народної пісні „Золотий соловей”. Основними завданнями конкурсу традиційно є виявлення і підтримка юних талантів, сприяння розвитку дитячої вокальної творчості, збереження словацьких народних традицій, узагальнення і вивчення передового досвіду роботи із словацьким фольклором.

Перед початком конкурсної програми всіх присутніх привітали: заступник начальника управління культури Закарпатської облдержадміністрації  Ілдіко Молнар,  консул-радник Генерального консульства  Словацької  Республіки в  м. Ужгороді   п. Яна Дворецка і  голова  культурно-освітньої організації «Матіца Словенска» на  Україні  Йосип  Гайніш.

Гран-прі конкурсу і максимальну кількість балів (10 з 10-ти можливих) у 1-й віковій категорії отримала  Шпеник Катерина   з Мукачівської ДШМ №1 ім. С.Мартона). Перше місце  у 1-й віковій категорії розділили Білинець Юлія  (Школа мистецтв м.Хуст), Туряниця Аліна (Середнянська ДШМ) і Семйон Софія (Мукачівська ДШМ №2).

Гран-прі конкурсу і максимальну кількість балів у 2-й віковій категорії отримали   Вейгеші Ярослава   з Середнянської  ДШМ   і  Тороні  Юліана   з Мукачівської ДШМ №2. У 2-й  віковій  категорії  перше місце згідно кількості набраних балів розділили  Білей Максим (Кушницька ДШМ) і Попович Марія (Мукачівська ДШМ №2). У 3-й віковій категорії журі прийняло рішення призові місця не присуджувати.

Переможці і призери  отримали дипломи і грамоти,  а також цінні подарунки та пам’ятні  сувеніри від організаторів конкурсу. Подяками за участь і сувенірами були також нагороджені всі учасники конкурсу. Особливим подарунком для всіх учасників стали статуетки у вигляді скрипкового  ключа, на  якому  сидить соловейко,  які були виготовлені спеціально для цього конкурсу  вмілими руками дітей з фізичними вадами.