Нещодавно в приміщенні Оноківської сільської ради відбулась зустріч керівництва  Ужгородській ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області  з представниками бізнесу с. Оноковці та с. Оріховиця  Ужгородського району.

Відкриваючи захід начальник ОДПІ Василь Пацкан  зазначив, що метою цієї зустрічі є допомога представникам бізнесу у веденні підприємницької діяльності в правовому полі, а також розгляд пропозицій та зауважень представників бізнесу.

Під час проведення засідання податківці та підприємці обговорили найбільш актуальні питання, що виникають у сфері оподаткування підприємницької діяльності. Так, розглядались норми законодавства щодо адмініструваннята сплати податку на доходи фізичних осіб, акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, земельного податку та орендної плати, податку на нерухоме майно, транспортного податку, єдиного податку.

У виступах звернуто увагу підприємців на те, що рівень заробітної плати є базою для нарахування податків і зборів, зокрема податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Разом із тим зазначені платежі і насамперед ПДФО є джерелом формування доходів районного бюджету та бюджетів місцевого самоврядування. Таким чином виплачуючи більшу заробітну плату, суб’єкти господарювання безпосередньо впливають не тільки на матеріальний стан своїх працівників, але й на соціально-економічний розвиток сіл, селищ, районів, в яких вони проживають і працюють. Держава зменшила податки на заробітну плату (з 41% – до 22 %), а тому для роботодавців з’явилася можливість для збільшення заробітної плати найманих працівників за рахунок економії по сплаті єдиного соціального внеску.

Спілкування учасників цього заходу відбувалося в форматі відкритого діалогу, в ході якого присутні отримали вичерпні відповіді на свої запитання та мали можливість обговорити проблемні питання, які виникають під час ведення бізнесу.

На завершення зустрічі начальник Ужгородської ОДПІ Василь Пацкан відзначив, що органи місцевого самоврядування та фіскальної служби завжди відкрити до конструктивного діалогу.

З метою своєчасного вирішення проблемних питань зустрічі з платниками податків проводяться на постійній основі. Ми прагнемо вести відкритий й конструктивний діалог та досягти повного порозуміння

За матеріалами Ужгородської ОДПІ