СКИНУТИ

Технічні умови» вводиться в дію 10 червня 2019 року до початку нового маркетингового року 2019/2020. Одночасно скасовується стандарт ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови» (наказ ДП «УкрНДНЦ» № 133). Презентація нового стандарту відбудеться під час 31-ї Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019» у Києві.

Метою стандарту є оптимізація та удосконалення нормативної бази у сферах виробництва, заготівлі, зберігання, переробки, торгівлі та визначення якості зерна пшениці м’якої та твердої на продовольчі і непродовольчі потреби відповідно до структури її вирощування в Україні.

«Розробка нового стандарту на пшеницю – це результат спільної роботи, знаходження компромісів та врахування інтересів всіх учасників ринку. Стандарт, що важливо, вступає в дію до початку нового маркетингового року 2019/2020, тому не виникне незручностей щодо зміни класів пшениці при зберіганні та транспортуванні», – прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

За її словами, новим у стандарті є скорочення кількості класів зерна пшениці м’якої непродовольчої групи, підвищення та уточнення показників хлібопекарної якості – натури, вмісту домішок, фузаріозних зерен, ушкодження зерна клопом-черепашкою, сили борошна, числа падіння, удосконалення методу визначення сажкових зерен, гармонізація з міжнародними стандартами ISO і європейськими EN посилання на чинні інструкції, регламенти, правила, і норми згідно законодавства України.

Довідково:

Стандарт є обов'язковим. Новий стандарт можна придбати у Національному органі стандартизації ДП «УкрНДНЦ» (м. Київ) та регіональних відділеннях центрів метрології і стандартизації. Нагадуємо, що стандарт повинен мати голограму, який підтверджує його чинність і дозвіл до застосування.

Стандарт розроблено Технічним комітетом 170 «Зернові культури та продукти їх переробки» за ініціативи і участі представників всіх суб’єктів ринку зерна – Української Зернової Асоціації; Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська Аграрна Конфедерація»; Громадської Спілки «Аграрний Союз України»; ТОВ «НІБУЛОН»; Громадської Спілки «Борошномели України»; Всеукраїнської асоціації пекарів; Об’єднання «УКХЛІБПРОМ»; Європейської Бізнес Асоціації; Американської Торгівельної Палати в Україні.

Прес-служба Мінагрополітики

У рослинництві

У сільськогосподарських підприємствах  району проведено підготовчі роботи до успішного проведення весняно-польових робіт в 2019 році.

Так під урожай 2019 року  по всіх категоріях господарств при плані посіву озимих на зерно 7130 га фактично посіяно 7137 га, або план посіву виконано на 100,1 %. В тому числі озима пшениця розміщена на площі 6795 га, озимий ячмінь на площі 322 га, тритикале на площі - 20 га.

У цілому по сільгосппідприємствах озимі на зерно висіяні на площі – 2748 га, яка складає 38,5 % від площі посіву озимих зернових по району в тому числі озимої пшениці – 2465 га, озимого ячменю 383 га. Найбільшу площу озимих посіяно у ПСП „Ласточка”- 750 га озима пшениця, ФГ „Коник”- 550 га оз. пшениці, ТОВ „Карпатиагропродукт”- 400 га всього в тому числі: оз. пшениця – 300 га, ячмінь – 100 га та інші такі як: АФ „Еліта”, ДП , „Вино Град”, ПСП „Ватра”, ТОВ „Агро Свобода”.    

У всіх сільськогосподарських підприємствах району розроблені виробничі плани на 2019 рік, структура посівних площ, робочі плани проведення весняно-польових робіт.

Зернові культури в структурі посівних площ по сільгосппідприємствах, займають 7578 га (73 % від площі орної землі). Кращі результати згідно цього показника у ПСП „Ласточка”, ФГ „Коник” ТОВ „Карпатиагропродукт”: ДП , „Вино Град”, ПСП „Ватра”, де площа зернової групи складає 35-70 % від землі в обробітку.

Станом на 09 квітня підживлення озимих культур на зерно завершено.

Посіяно ранніх ярих зернових та зернобобових по всіх категоріях господарств на площі - 1315 га, або 100 % до прогнозу з яких ячменю 320 га, ярої пшениці 555 га, вівса – 440 га. ДП „Еліта” посіяно гірчицю на зерно площа якої становить - 85 га. Проводиться закриття вологи та підготовка ґрунту під посів більш пізніх ярих культур.

Планується в цьому році ще посіяти: гречки – 140 га, кукурудзи на зерно – 9055 га квасолі – 200 га, технічні культури на площі – 2355 га а саме:сої – 1500 га соняшника – 855 га посадити картоплі на площі 3920 га, овочів – 1702 га.

У тваринництві

Станом на 1 березня 2019 року поголів'я ВРХ становило 5484 гол., або 103,4 % на відповідну дату 2018 р., в т.ч. корів – 3714 гол. (101,8 %). Поголів'я свиней становить 7641 гол., що складає 100,3% по відношенню до попереднього року, птиці – 148,3тис. гол. (103,2 %).

За січень-лютий 2019 рік всіма категоріями господарств району вироблено 634 тонн м'яса в живій вазі, що становить 101,6 % до відповідного періоду минулого року; 2176 тонн молока (100,3 %); 2386,5 тис. шт. яєць (102,6%).

Відповідно до п.9 постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року №110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених в державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)” фізичним особам на безповоротній основі надається дотація за вирощування до тринадцяти місячного віку ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.

Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

у період утримання молодняка віком від одного до п’яти  місяців —  300 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від п’яти до дев’яти  місяців — 700 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від дев’яти до тринадцяти місяців — 1500 гривень за голову.

Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:

за перші чотири місяці утримання молодняка — 300 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка — 700 гривень за голову;

за наступні чотири місяці утримання молодняка — 1500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів (паспорта ВРХ, паспорта громадянина-власника тварини, довідки або договору про відкриття рахунку в банку, ідентифікаційний код власника).

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року.

Постановою КМ України від 07.02.2018 року № 106 (зі змінами поточного року постанови КМУ від 30.01.2019 № 126) затверджено Порядки використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки фермерських господарств, (порядок додається) .

З метою спрощення доступу фермерських господарств та молодих фермерів і с/г обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів Уряд доповнив діючий Порядок новими напрямами та удосконалив механізм державної підтримки фермерів і с/г обслуговуючих кооперативів, а саме:

для фермерів:

 • Надано можливість фермерським господарствам (крім новостворених) скористатись бюджетною субсидією на одиницю оброблених угідь (1 гектар) у розмірі 12 000 гривень на 1 члена фермерського господарства та встановлено, що максимальний обсяг коштів, які може отримати таке фермерське господарство, становить 40 000 гривень;
 • Надано можливість голові ФГ, вік якого не перевищує 35 років, отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі;
 • збільшено з 60 000 гривень до 80 000 гривень максимальну суму компенсації вартості насінні сільськогосподарських рослин вітчизняного

виробництва.

 • передбачено часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва у розмірі 40 відсотків вартості без урахування податку на додану вартість,

Для кооперативів:

 • розширено напрями діяльності сільськогосподарських обслуговуючих, кооперативів:

молочарського» м’ясного напрямів, до складу якого входить не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи;

плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки продукції бджільництва, дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входить не менше 7 членів, серед яких повинно бути одне І більше фермерських господарств.

надано можливість відшкодовувати 70 відсотків вартості придбаної кооперативами техніки та обладнання без урахування сум податку на додану, але не більше як 3 000 000 гривень на один кооператив.

Також уточнено процедуру, періодичність отримання фінансової підтримки через уповноважені банки та функції регіональних комісій з надання фінансової підтримки кооперативам, (перелік уповноважених банків додається).

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 року

№ 587 (із змінами поточного року Постанови КМУ від 30.01.2019 №91) затверджено Порядок використання, коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, (Порядок додається).

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства,

                                                         2

закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними».

Бюджетні кошти надаються суб'єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, для часткової компенсації вартості (без урахування сум податку на додану вартість) будівництва, придбаних основних засобів і товарів, виконаних робіт та отриманих послуг у поточному бюджетному році.

Відповідно до пункту 5 зазначеного Порядку наказом Мінагрополітики України від 28.01.2019 року № 24 визначено напрями державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства на 2019 рік, а саме:

придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю у сумі 200,0 млн. гривень;

будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та об’єктів із замороження плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, механізмів для проведення технологічних операцій у хмелярстві, обладнання для сублімаційного висушування фруктів у сумі 200,0 млн. гривень.

Відповідно до пункту 6 і 7 цього Порядку, утворені районні комісії повинні забезпечити своєчасне виконання вимог зазначеної постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 року № 587 (із змінами),                                                    

«fe

Одночасно, Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 року 130 (із змінами поточного року Постанови КМУ від 30.01.2019 № 123) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва етанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників, (Порядок додається).

Часткова компенсація у розмірі 25 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, що підтверджують оплату через уповноважений банк.

За додатковою інформацією звертатися до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації м. Ужгород, пл. Народна 4, 2- поверх, кабінет 226, телефон 63-05-19, № 50 103 96 39.

Відповідно до доручення Державної екологічної інспекції України розроблено комплексний план заходів, створено робочі групи. До перевірок та рейдів держінспектори з охорони навколишнього природного середовища залучені представники Національної поліції, лісової охорони, представники органів виконавчої влади, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за використанням видів рослин занесених до Червоної книги України та інших природоохоронних списків, громадські організації та громадські інспектори з охорони довкілля. Найбільш ретельна робота зосереджена у місцях збору, транспортування та торгівлі первоцвіптами. 

На території Закарпатської області з числа ранньоквітучих червонокнижних видів рослин ростуть:

 • Шафран Гейфелів (CrocusheuffelianusHerb.),
 • підсніжник білосніжний (GalanthusnivalisL.),
 • нарцис вузьколистий (NarcissjsangustifoliusCurtis),
 • білоцвіт весняний (LeucojumvernumL.),
 • білоцвіт літній (LeucojumaestivumL.),
 • сон–трава біла (PulsatillaalbaReichenb).

Їх висока декоративність, дешевизна та ранній термін цвітіння призводить до того, що збут цих рослин набуває великих масштабів, несе загрозу їх відтворенню у природному ареалі зростання.

З метою забезпечення державного контролю за станом охорони, захисту використання та відтворення червонокнижних видів рослин на території Закарпатської області розпочато операцію „Первоцвіт–2019”. Дані заходи проводяться з дотриманням вимог законів України „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про рослинний світ”, „Про Червону книгу України”.

Згідно ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, погіршення середовища зростання рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, – тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340-510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого, а на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-850 грн) з конфіскацією незаконно добутого.

Крім того, розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження одного екземпляра становить:

- підсніжника білосніжного (підсніжника звичайного) — 62 грн.;                                  

- білоцвіта весняного – 62 грн.;                                                                                   

- шафрана Гейфеля – 62 грн.;                                                                                              

- білоцвіта літнього – 49 грн.;                                                                                          

- сон – трава біла –37 грн

Тож не будьте байдужими. Не зривайте та не купуйте первоцвіти – не сприяйте їх незаконному збуту та винищенню.          

            

Значні обсяги прямої державної підтримки передбачають збільшення кількості отримувачів державної допомоги і вимагають суттєвого удосконалення механізмів адміністрування, контролю, моніторингу та аудиту програм державної підтримки.

З метою розв’язання зазначених проблем Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено законопроект „Про внесення змін до Закону України „Про державну підтримку сільського господарства Україниˮ.

Проектом Закону визначаються основні засади створення та функціонування державного виплатного агентства та Державного аграрного реєстру. Створення та функціонування яких забезпечить спрощення адміністрування програм підтримки, прозорість розподілу бюджетних коштів, контроль за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, публічних державних фінансів.

Виробник сільськогосподарської продукції (фізична особа - підприємець чи юридична особа) може пройти процедуру реєстрації в єдиному реєстрі шляхом створення особистого електронного кабінету та автоматично отримати інформацію про всі види державної допомоги, критерії участі в них,а також попередню інформацію про його відповідність тим чи іншим критеріям та можливість прийняти участь у тій чи іншій програмі підтримки шляхом подачі он-лайн заявки.

Реєстрація посилить комунікацію між виробником та державою, підвищить довіру між ними, дозволить розробити ефективну фінансову підтримку.

Реєстрація за посиланням :http://farmer.agrianalytica.com/register_reg

Інформацію щодо реєстрації можна отримати за телефонами Укрдержфонду : (044)223-35-86, (044)225-85-30, (066)077-76-12,(097)578-46-51/

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року № 911 внесено зміни до Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 106.

Зазначеними змінами ще у 2018 році вводяться нові напрямки підтримки фермерських господарств.

Зокрема, відповідно до пункту 11(1) вищезгаданого Порядку новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші 3 роки після його створення але не раніше 1 січня 2016р.) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблених угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60 000 гривень на одне фермерське господарство.

Відповідно до пункту 11(2) фермерським господарствам , передбаченим пунктом 3 цього Порядку (крім новостворених), у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблених угідь (1 га) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 року та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30 000 гривень.

Для отримання цих бюджетних субсидій новостворені та інші фермерські господарства подають регіональним відділенням Українського державного фонду підтримки фермерських господарств заяву та підтверджуючі документи передбачені пунктом 6 цього Порядку у Закарпатське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Закарпатське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств розташоване за адресою: м. Ужгород,вул. Гойди ,8, каб. 106, телефон/ факс (03122) 3-41-54, Е –mail     zak.udfpfg@ukr.net

Директор регіонального відділення Хрипта Марія Іванівна

Кабінетом Міністрів України 7 лютого поточного року внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства затвердженого постановою КМУ від 15.07.2005 року № 587 та відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.03.2018 року № 131 визначено, що фінансування за бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладання молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» здійснюється у 2018 році за напрямом придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.03.2018 року № 151 затверджено нормативи, у межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, форм звітності та переліку обладнання, механізмів і техніки, форма заяви.

Відповідно до абзацу першого пункту 61 Порядку, заяву в електронному вигляді просимо надсилати за електронними адресами:

info@minagro.gov.ua та копію volodymyr.pustovit@minagro.gov.ua  або viktor.kostenko@minagro.gov.ua

Заяву в паперовому вигляді просимо направляти за адресою:

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24 Мінагрополітики (Департамент аграрної політики та сільського господарства).

У зв’язку з зазначеним, просимо зацікавлених суб’єктів господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності для компенсації здійснених у поточному  бюджетному році витрат (без урахування сум податку на додану вартість) забезпечити своєчасне виконання вимог порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва, затвердженого постановою КМУ від 15.07.2005 року № 587 із змінами.

 

Постановою КМУ від 7.02.2018 року № 106 затверджено «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств надається за такими напрямками:

1). -  часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

2). - часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами, (наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.03.2018 року № 149 затверджено Порядок часткової компенсації витрат сільськогосподарським дорадчим службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг);

3). - фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, (наказом департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації від 14.03.2018 року № 6 затверджено регіональний склад комісії з питань фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих  кооперативів молочарського та плодово-ягідного напрямків діяльності);

4). - часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

5). - здешевлення кредитів.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.03.2018 року № 150 затверджено форми для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Дочірні категорії