СКИНУТИ

У спорті, особливо у ігрових видах, легше стати чемпіоном ніж утримати цей статус! Мені дуже важко говорити, бо емоції переповнюють - Оноківська школа другий рік поспіль "срібна" в Україні з волейболу Шкільна ліга!!!
Звичайно і з великою радістю і честю хочемо подякувати нашому керівництву, які на 100% профінансували нашу участь та спонсорам, а це:
1. Ужгородська районна рада - Руслану Чорнаку
2. Відділ освіти, молоді та спорту Ужгородської райдержадміністрації-  Маріанні Михайлишиній
3. Меценат, бізнесмен - Михайлу Ващинцю
4. Голова Закарпатськог відділення НОК - Івану Риляку
5. Голова Оноківської сільської ради - Павлу Машіці

11 травня 2019 року на базі Лінцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), основною метою якої є національно-патріотичне та духовне виховання учнівської молоді на ідеях козацького лицарства та козацьких традицій. У змаганнях взяли участь рої всіх навчальних закладів Ужгородщини.

І ось гра розпочалась. Під звуки козацького маршу всі рої разом із своїми наставниками виходять на урочисту лінійку. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Ужгородської РДА Михайлишина М.І. привітала присутніх з урочистим відкриттям, побажала всім гарного настрою, чесної та справедливої гри, а також бути гідними козацького роду.

Методист Ужгородського районного методичного кабінету Чомоляк А.І.  наголосив на  важливостівиховання справжніх захисників України, побажав перемоги найкращим.

Головний суддя змагань Бабинець Ю.Ф. детально ознайомив усіх присутніх із планом змагань.

У напруженій командній боротьбі учасники продемонстрували свої знання, вміння та практичні навики у таких видах: метання гранати, визначення азимуту, підтягування, козацький шлях, перетягування линви, топографічні знаки, відун та рятівник.

Найкращим у метанні гранати був рій Середнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Юні джури Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ступенів найкраще визначили азимут.

Найвправнішими у підтягуванні були учасники Коритнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а у перетягуванні линви – учні Сюртівської ЗОШ.

Учні Лінцівської ЗОШ І-ІІІ ступенів найкраще справилися із історією українського козацтва і українського війська, із топографічними знаками, були першими під час проходження козацького шляху та при перенесенні потерпілого.

Змагання між командами були напруженими, але цікавими та змістовними. І кожен із учасників мріяв про перемогу.

Гарному настрою учасників змагань сприяли тепла сонячна погода, чудові краєвиди, нові знайомства та приємне спілкування з друзями.

7 травня в загальноосвітній школі І-ІІ ступенів села Тисаагтелек, що на Ужгородщині відбулася непересічна подія – учні навчального закладу нарешті матимуть власний клас інформатики. Проект підтримали та фінансували Генеральне консульство Угорщини в місті Ужгороді спільно з підприємством «BravoGroup».

Комп’ютерний клас сприятиме розширенню кругозору діток, покращить їхні знання з інформатики та забезпечить доступ до мережі Інтернет, без якої в сучасному світі не обійтися.

Віктор Ур, директор навчального закладу подякував меценатам за здійснення давньої мрії – власний комп’ютерний клас: «Це для нас великий день, адже завдяки підтримки Угорщини вдалося покращити нашу рідну школу, за що ми щиро вдячні. Наш навчальний заклад протягом останніх років зіштовхнувся з різного роду проблемами, насамперед з невідповідністю умов для навчання дітей, потребою в ремонтних роботах та кадровим голодом, тому добре знати, що ми більше не самі».

Генеральний консул Угорщини в Ужгороді, Йожеф Бугайла, розповів, що коли отримав лист з проханням допомогти цій школі, то одразу вирішив поїхати до Тисаагтелеку – села, де чисельність населення трохи більше 800 осіб.

– Тоді я дійсно побачив, яка тут велика потреба у змінах. Так, спільними зусиллями вдалося обладнати комп’ютерний клас, створити спільну мережу та під’єднати її до Інтернету. Я вважаю, що для такого невеликого населеного пункту вкрай важливо мати доступ до світової інформації. Сподіваємося, що таким чином, вдасться надати нові можливості та знання для переважаючої тут ромської нацменшини.

Зауважимо, що за сприяння дипломатичної установи в школі вже проведено ремонтні роботи та встановлено систему опалення. Крім того, тисаагтелекська школа стала учасником програми «Східного партнерства» та незабаром отримає можливість для подальшого розвитку інфраструктури.

Єва Раті, заступник голови Ужгородської районної державної адміністрації зауважила, що при економічній ситуації, яка склалася в державі залишатися на рідній землі стає дедалі важче: «З таким подарунком вдасться забезпечити нові можливості для підростаючого покоління, а вчителям –значно полегшити роботу».

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Ужгородської районної державної адміністрації, Маріанна Михайлишина, наголосила, що така нагода, чудовий приклад відчути доброту та допомогу, яку надають нам наші друзі та сусіди – угорці.

– Наш багатонаціональний район відчуває всю ту допомогу, яку надає угорська сторона. Ми дуже вдячні їм за це! Відтепер дітки матимуть змогу здобувати більш якісні знання, що допоможе і в майбутньому, можливо навіть для визначення професії.

Не забарився подарунок і для гостей – учні школи підготували вірші, пісні та танці – все, аби показати свої таланти і цим самим подякувати меценатам.

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 17 квітня 2019 року на базі Середнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся навчально-показовий День ЦЗ і КОТ.

Розпочався день збором керівного складу школи для проведення заходів Дня цивільного захисту ще до початку занять у школі. Далі на шкільному подвірʼї відбулася урочиста загальношкільна лінійка, присвячена проведенню Дня ЦЗ і КОТ, під час якої начальник ЦЗ школи Югас А.М.довів до відома учнів план проведення тренування.

Під час 2 і 3 уроків у цікавій та змістовній формі класними керівниками були проведені різні тематичні заходи. Протягом дня учні мали змогу переглянути виставку малюнків, листівок та стінгазет на тему „Безпека і ми” у фойє школи.

Водночас відбулась теоретична підготовка керівного складу ЦЗрайону, на якій були присутні заступники директорів закладів загальної середньої освіти та новопризначені директори ЗЗСО району, а також Михайлишина Марʼяна Іванівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Ужгородської РДА, Волошин Віктор Григорович, майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки навчально-методичнного центру ЦЗ та БЖД в Закарпатській області, Малко Роман Миколайович, начальник відділу з НС Ужгородської РДА та ін.

Учасникам навчально-показового Дня ЦЗ і КОТ розповіли про організацію і ведення цивільного захисту в ЗЗСО, а саме: про розподіл обовʼязків з ЦЗ у школі,про створення комісії з питань надзвичайних ситуацій, функціональні обов’язки начальника цивільного захисту та спеціально призначеної особи з питань надзвичайних ситуацій закладу, про призначення відповідних об’єктових спеціалізованих служб ЦЗ у школі та їх функціональні обовʼязки. А також поінформували присутніх про дії керівного складу ЗЗСО при загрозі виникнення надзвичайної ситуації. Звернули увагу на те, що в кожному закладі освіти повинен бути план реагування на надзвичайні ситуації.

Начальник ЦЗ Середнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Югас А.М. розповів про підготовку та проведення Дня цивільного захисту та об’єктового тренування у ЗЗСО. Андрій Мартинович проілюстрував шкільний наказ „Про підготовку та проведення Дня цивільного захисту та об’єктового тренування з питань цивільного захисту”, де окреслено план організаційної роботи до підготовки Дня ЦЗ у школі. Звернув увагу на те, що обовʼязково повинен бути розроблений календарний план підготовки та проведення Дня цивільного захисту і об’єктового тренування, де зазначені заходи, час, місце їх проведення та хто відповідальний за проведення того чи іншого заходу. Показав детальний план проведення Дня ЦЗ в Середнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів та план проведення об’єктового тренування, в якому чітко розписано хід тренування.

Також Югас А.М. показав план імітації на об`єктовому тренуванні, план рекогносцировки місць практичного відпрацювання питань на об`єктовому тренуванні, нагадав про заходи техніки безпеки, яких потрібно дотримуватися під час проведення об’єктового тренування та показав форму звіту про проведення об’єктового тренування з питань цивільного захисту у школі.

Після чого відбулось показове обʼєктове тренування.

1.Відпрацювання дій керівного складу, працівників та учнів школи згідно ввідної „АВАРІЯ НА АВТОМОБІЛЬНІЙ ДОРОЗІ З ВИЛИВОМ ХІМІЧНИХ НЕБЕЗПЕЧНИХ РЕЧОВИН” (Начальник ЦЗ, підвальне приміщення школи).

2.Практичні дії керівного складу, працівників та учнів школи згідно ввідної „ЗАГРОЗА ВИБУХУ НА ДРУГОМУ ПОВЕРСІ ШКОЛИ БІЛЯ ФІЗИЧНОГО КАБІНЕТА” (Евакуація учнів та працівників з приміщення школи на спортивний майданчик).

3.Контроль кількості евакуйованих.

4.Проведення тренування з особовим складом пожежної ланки щодо правил користування підручними та первинними засобами пожежогасіння при гасінні осередків загорання; робота з вогнегасником.

5.Проведення тренування щодо використання індивідуальних засобів захисту органів дихання і шкіри.

6.Проведення тренування з особовим складом медичної ланки.

7.Показ техніки та спорядження пожежно-рятувальних підрозділів.

8.Показ та ознайомлення з макетами гранат та мін.

Відтак, по завершенні обʼєктового тренування відбувся збір керівного складу ЦЗ та підведення підсумків Дня ЦЗ і КОТ, де відзначили, що День цивільного захисту в Середнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено на високому організаційному і методичному рівнях. Мети досягнуто, поставлені завдання виконано. Учні продемонстрували організованість і дисциплінованість. Учні, педагогічний колектив школи та присутні вдосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров'я та життя.

День цивільного захисту під гаслом «Запобігти, попередити, врятувати!» проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

28 березня у Великодобронській ЗОШ І-ІІІ ступенів Ужгородського району підбили підсумки проекту «БомбеЗНО» за участі міністра освіти і науки Лілії Гриневич. У зустрічі також взяли участь Г.І.Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА та Арто Вахтокарі, головний радник сприяння Фінського проекту підтримки шкільної реформи в Україні.

Мовний табір «БомбеЗНО» тривав із 25 до 28 березня. Це була чотириденна інтенсивна підготовка до ЗНО. Участь у ній взяли 70 учнів із 7 шкіл району, які дізналися лайфхаки з опанування української мови та поглибили знання з української літератури.                                                                            Табір у Великій Доброні – це шанс показати дітям з угорськомовних сімей українськість як ментальне явище. Учителі зі Львова і Дніпра разом із місцевими вчителями говорили з дітьми мовою, яку не потрібно перекладати, мовою відчуттів.                                                                          

Успішність учня безпосередньо залежить від компетентності вчителя. Відтак, міністр освіти і науки згадала важливість білінгвального навчання – викладання шкільних предметів українською мовою (з вживанням рідної мови на початковому етапі).        Лілія Михайлівна Гриневич акцентувала увагу на новій моделі навчання: дворівневе ЗНО. До 2023 року випускники отримають можливість обирати складність тестування: базовий та науковий поглиблений рівні.       

Кажуть, перші завжди сміливі! Але цей "пілотний проект" Міністерства освіти і науки України, не лишень відважний, а й трепетний, щирий і надчуттєвий, бо дарувати світло юним – це насправді отримувати світло.

 

 

27 березня відбулася нарада керівників закладів освіти району.

По першому питанню «Про результати участі учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів і ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН» виступила методист районного методичного кабінету Комят І.Ф., яка підбила підсумки участі учнів району в І-ІV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад.

Методист РМК Дендеші І.І. ознайомив керівників з особливостями проведення ДПА та ЗНО у 2018/2019 навчальному році.

Також під час наради були розглянуті ряд інших важливих питань, зокрема замовлення підручників для учнів 10-11-х класів, підготовка до конкурсів «Воскресни, писанко!», «Малюнок, вірш, лист до матері».

Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Михайлишина М.І. ознайомила присутніх із шляхами вирішення найактуальніших проблем, які виникають при організації освітньої та фінансово-господарської діяльності закладів.

Проектом «Реконструкція системи теплопостачання з установленням котлів для зовнішнього застосування Соловківської ЗОШ І-ІІ ступенів Ужгородського району, с.Соловки вул.Тиса,5» передбачено монтаж системи опалення та модульного блоку газової котельні у корпусах початкової ланки Соловківської ЗОШ І-ІІ ступенів. Всього для цих потреб було використано 1 074 150,51 грн.

Систему опалення облаштовано у відповідності бо вимог ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціонування», та являє собою двотрубну мережу закритого типу. Її виконано з поліпропіленових труб, теплоносій біметалічні батареї, укомплектовані у відповідності до площі приміщень. Подача енергоносія здійснюється по металевим трубам, укладеним у енергозберігаючий футляр під землею, що закладений нижче глибини промерзання ґрунту.

Газова котельня виконана у вигляді двох модулів «ящиків», одним з яких є тепломеханічний вузол, а інший, безпосередньо, газова котельня. Тепломеханічний облаштовано гідро-стрілкою, триходовими кранами з серво-приводами, циркуляційними насосами та модулем, який контролює температуру енергоносія.

Котельня виконана з двох турбо-котлів виробництва торгової марки Vailant(модель Turbotec) потужністю 36 кВт кожен, що працюють на природному газі.

Гідро-стрілка – це виконання гідродинамічного балансування в системі опалення. Вона є додатковим вузлом. Гідро-стрілка захищає котельний теплообмінник, виготовлений із застосуванням чавуну, від ймовірності ураження тепловим ударом. Крім того, дане обладнання захищає систему від ушкоджень у разі автоматичного вимкнення відділів ГВП, підлоги з підігрівом тощо. Цей пристрій в обов'язковому порядку встановлюється під час монтажу системи опалення з котлами, оснащеними чавунними теплообмінниками. Використання гідро-стрілки необхідно при установці опалювальних систем багатоконтурного характеру, як це зроблено у даному випадку (два корпуси). У такому разі пристрій запобігає впливу контурів одного на іншого, і забезпечує безперебійне їх функціонування, ще однією функцією даного пристрою є здійснення видалення повітря з теплоносія, що істотним чином запобігає процесу окислення.

Триходові крани з серво-приводами,служать, насамперед, для змішування або розділення потоків рідини або газу. Основна робота триходового клапана необхідна або для отримання певної температури або для перенаправлення потоків. У системному оточенні вони регулюють температуру, необхідну для регулювання клімату в приміщенні.

Датчики температури (термостати), які встановлені у приміщеннях навчального закладу, дають команду модулю управління тепломеханічного вузла, який, у свою чергу, керує триходовими кранами, котрі відкривають або, навпаки, закривають подачу теплого енергоносія до приміщень.

Завдяки такій компоновці енергогенеруючого обладнання та приладів досягнуто найвищу віддачу у збереженні природнього газу, мінімізовано «людський фактор», тому що для керування системою опалення досить одного робітника, який, за допомогою додатку, встановленого на смартфоні, може керувати роботою котельні з будь-якої точки світу через мережу Інтернет. У разі аварійних або позаштатних ситуацій система сповістить про це та вкаже, яка саме проблема наразі існує. Споживання електроенергії для роботи системи мінімальне, тому при відключенні живлення безперебійну роботу забезпечить бензогенератор невеликої потужності.

Зважаючи на наведене, відділ освіти, молоді та спорту Ужгородської райдержадміністрації вбачає у використанні безоператорних котелень ряд переваг, які забезпечать не тільки більш оптимальний режим роботи котельні, а й дадуть змогу заощадити кошти на її утримання, зокрема, за рахунок заробітної плати кочегарів та зменшення споживання природного газу.

Враховуючи той факт, що названий об’єкт щойно здано в експлуатацію, здійснити ґрунтовний аналіз (у порівнянні із минулими періодами) ефективності використання енергоносіїв наразі є неможливим. Разом з тим, такий аналіз фахівцями відділу буде здійснено у порівнянні з іншими закладами освіти аналогічної площі та подібних характеристик. За його підсумками прийматиметься рішення щодо можливого облаштування, у подальшому, подібних систем, зокрема, у Концівській, Середнянській та Шишлівській школах із залученням для цього коштів бюджетів різних рівнів.

Починаючи з 18 лютого цього року після тривалого карантину в новобудові Соловківської ЗОШ І-ІІ ступенів розпочато навчальний процес у теплих приміщеннях.

Роботи з облаштування системи опалення будівлі школи завершено повністю.

Долучилася до цієї справи й влада Ужгородщини – за бюджетні кошти відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації виготовлено проектно-кошторисну документацію, здійснено облаштування котельні та внутрішньої системи опалення будівлі. Для цього виділено понад 1,5 млн. грн.

24 жовтня 2018 року по території району пройшов буревій, наслідком якого стало руйнування даху спортивної зали Паладь-Комарівецької ЗОШ І-ІІ ступеня. Відділ освіти, молоді та спорту звернувся у Ужгородську районну державну адміністрацію про скликання позачергової комісії ТЕБ та НС.

29.10.2018 року відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ та НС, на якому було прийнято рішення про виділення коштів із резервного фонду на відновлення даху спортзали навчального закладу. Всього на ці потреби було виділено 153 тис. грн. Станом на 19.11.2018 р. робота по відновленню покриття даху завершена у повній мірі.

04.09.2018р. відбувся круглий стіл з питань проведення спільних заходів на 2018-2019 навчальний рік, спрямованих на підвищення ефективності профорієнтаційної роботи з молоддю.

У роботі круглого столу брали участь директор Ужгородської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості Ю.Лукач, директор Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торгово-економічного університету Л.Гондорчин, заступник начальника відділу надання соціальних послуг І.Бута та начальник відділу освіти, молоді та спорту Ужгородської райдержадміністрації М.Михайлишина. В ході обговорення було підписано договір про співробітництво між Ужгородською філією Закарпатської області центру зайнятості та відділом освіти, молоді та спорту Ужгородської райдержадміністрації, план спільних заходів на 2018-2019н.р. та затверджено орієнтовний графік проведення профорієнтаційних уроків для учнів 8-9-10 класів ЗЗСО Ужгородською районною філією (Закарпатського ОЦЗ ) на вересень 2018 – травень 2019 року.